25 Ekim

Kesici-Delici Alet Yaralanmaları E-Eğitim Modülü Açıldı!


Resmi büyütmek için tıklayınız.

KESİCİ-DELİCİ ALET YARALANMALARI E-EĞİTİM MODÜLÜ AÇILDI!

Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu olarak 23 Eylül 2019 Salı günü, Hacettepe Üniversitesi'nde, KESİCİ-DELİCİ ALET YARALANMALARI (KDAY) E-EĞİTİM MODÜLÜ'nü tanıtmak üzere bir Yuvarlak Masa Toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıya, T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı, Ankara Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı dahil olmak üzere bakanlık temsilcileri, önde gelen 12 dernek ve 10 kurumdan 40 sağlık profesyoneli katılmıştır. Katılımcıların yoğun ve verimli tartışmalarına sahne olan toplantıda sağlık çalışanlarının farkındalığını arttırma amacıyla hazırlanan KDAY E-Eğitim Modülü tanıtılmıştır.

Konuyla ilgili 5 uzman tarafından Platform bünyesinde hazırlanan eğitimde Tanım ve Epidemiyoloji, Koruma ve Önleme, Kesici-Delici Alet Yaralanmaları Maliyeti ve İyi Uygulamalar bölümlerinin olduğu anlatılmıştır. Eğitime tüm sağlık çalışanlarının ücretsiz katılabileceği ve eğitimi tamamlayanların bir katılım belgesi alacağı duyurulmuştur.

Değerli arkadaşlarım, eğitim modülü bugün itibariyle hizmetinize sunulmuştur.

Yararlı olması dileğiyle.

Prof. Dr. Serhat ÜNAL
Hasta ve Sağlık Çalışanı Güvenliği Platformu Adına

E-eğitime ulaşmak için: http://egitim.hscgp.org